Menü
Sepet

Kazein(Süt Proteini)

Marka: Nutrend Model: gp3
NUTREND MİCELLAR CASEİN 900 GRBu eşsiz protein, %91 İSOLATE SÜT PROTEİNİ(%71 MİCELLAR CASEİN), alternatiflerinden kaliteli CASEİN içeriği ile ayrılır. Vücut tarafından çok daha uzun sürede absorb edilebilmesi ürünü sadece uyku öncesi değil diyet yaptığımız dönemlerde öğün ye..
1.375,00TL
Vergiler Hariç:1.375,00TL
Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)

Kazein Protein Tozu Çeşitleri

Protein tozu çeşitleri arasında, sindirim açısından farklılık gösteren iki farklı kazein türü vardır. Kalsiyum kazeinat olarak adlandırılan kazein türü, peynir yapımında üretilir. Sindirim süresi diğer türe göre oldukça kısadır.

Miseller kazein olarak bilinen diğer kazein türü ise, en saf kazein proteinidir. Üretimde kullanılan teknolojinin ilerlemesiyle neredeyse %100 saf bir ürün elde edilmektedir ve laktoz oranı düşüktür. Bu tip kazein, süt yağının alınması ve laktozun uzaklaştırılması ile elde edilir. L-glutamin içeren amino asit (BCAA) bakımından zengindir. Misel kazeinde bulunan protein, vücutta kas kütlesinin artırılması ve kemiklerin normal fonksiyonlarının korunmasına yardımcı olur (*).

Ünlü beslenme ve diyet uzmanı Yves Boirie tarafından yapılan bir çalışmada, sağlıklı deneklerde normal protein alımı araştırıldı. Katılımcılar on saat boyunca hiçbir şey yemediler ve sonrasında ise ya 30 gram whey protein ya da 30 gram kazein tükettiler.

Araştırma sonucunda, kan lösin değerlerinin whey ve kazein sindiriminden sonra zirve yaptığı görüldü. Whey tüketen grup yüksek lösin seviyelerine çıktıktan dört saat sonra temel sınırlara döndü. Kazein grubu da yüksek lösin seviyelerini yakalamıştır ve temel sınırlara yedi saat sonra inmişlerdir.

Kazein Protein Tozu Fiyatları

Kazein protein tozu; markalarına, ham maddelerine, içerik ve servis sayılarına bağlı olarak piyasada pek çok farklı fiyatta görülebilir. Proteinistegelsin.com kalitesi ve güvencesi ile satılan tüm marka ve ürünleri inceleyerek ihtiyacına ve bütçene uygun kazein protein tozunu bulabilirsin.

Weider, Hardline, Scitec gibi dünyaca ünlü markaların kazein proteinlerini, ücretsiz kargo imkânı ve sana özel hediyelerle satın alabilirsin.

*26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmi Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

 

Sıkça Sorulan Sorular

Kazein Nedir?

Kazein, whey proteini ya da yumurta proteinlerine alerjisi olanlar için oldukça iyi bir alternatiftir. Günün her saatinde tüketilebilir. Ancak yavaşça sindirildiği için uzun zaman besin alamayacağınız zamanlarda da kullanabilirsiniz.

Kazein Nelerde Bulunur?

Süt proteini olarak da adlandırılan kazein; peynir, süt, dondurma, salam ve sosis vb. şarküteri ürünleri, mısır gevreği, krema ve kazein protein tozu ile bazı protein barlarında bulunur.

Kazein Nasıl Kullanılır?

Günün her saatinde kullanıma uygun olan kazein proteini, pek çok sporcu tarafından uzun süre aç kalacakları zaman ve katabolik etkiden uzak durmak amacıyla gece yatmadan önce tüketilir. 90 kg olan ve kas hacmini geliştirmek isteyen erkekler için 40-50 gram kazein (yalnızca kazein tüketilecekse) tavsiye edilebilir. Daha detaylı bilgi için: Kazein Protein Nasıl Kullanılır?

 

Kaynaklar:

1- Casein nanomicelle as an emerging biomaterial-A comprehensive review. Colloids Surf B Biointerfaces. 2019

2- Whey protein stimulates postprandial muscle protein accretion more effectively than do casein and casein hydrolysate in older men. The American Journal of Clinical Nutrition, Volume 93, Issue 5, May 2011, Pages 997–1005