Menü
Sepet

Whey Protein

Marka: Hardline Model: hrd-69547
Hardline Vmax Protein 908 Gr ÖzellikleriMarka:HardlineServis Sayısı:32Servis Miktarı:1 Ölçek (28 g)Protein Oranı:%82,1Karbonhidrat Oranı:%2,5Yağ Oranı:%7,5Arjinin Oranı:%7,8Hardline Vmax Protein 908 Gr KullanımıBaşlangıç Seviyesi1 ölçeği 300 mL su ile karıştırarak spordan 30dk önce ve spordan hemen ..
739,00TL
Vergiler Hariç:739,00TL
Marka: Hardline Model: hrd-78750
Hardline Whey 3 Matrix 454 Gr ÖzellikleriMarka:HardlineServis Sayısı:15Servis Miktarı:1 Ölçek (30 g)Protein Oranı:%80,3Karbonhidrat Oranı:%4,7Şeker Oranı:%4,7Yağ Oranı:%6,3Arjinin Oranı:%2,4Hardline Whey 3 Matrix 454 Gr KullanımıBaşlangıç Seviyesi1 servisi (1 ölçek; 75 cc = 30 gr) 150 mL su veya az ..
609,00TL
Vergiler Hariç:609,00TL
Hardline Whey 3 Matrix 908 Gr
Çok Satan
Marka: Hardline Model: hard-6346
Hardline Whey 3 Matrix 908 Gr ÖzellikleriMarka:HardlineServis Sayısı:30Servis Miktarı:1 Ölçek (30 g)Protein Oranı:%80,3Karbonhidrat Oranı:%4,7Şeker Oranı:%4,7Yağ Oranı:%6,3Arjinin Oranı:%2,4Hardline Whey 3 Matrix 908 Gr KullanımıBaşlangıç Seviyesi1 servisi (1 ölçek; 75 cc = 30 gr) 150 mL su veya az ..
959,00TL
Vergiler Hariç:959,00TL
SSN COMMAND QUADRO WHEY 2370 GR
Çok Satan
Model: SSN1
SSN COMMAND QUADRO WHEY 2370 GRSSN Command Quadro WHEY(%90 CONCENTRATE WHEY) içermektedir. , 79 porsiyon ve her serviste 24 GR protein ihtiva etmektedir.Her servisinde 5300 mg BCAA (L-Leucine - L-Valine - L-İso-Leucine) ve  4500 mg L-Glutamine ve Öncüleri..
1.519,00TL
Vergiler Hariç:1.519,00TL
Model: temo2
BİG JOY BİG WHEY CLASSİC 2376 GRBİGWHEY CLASSİC %75,3(WHEY CONCENTRATE|WHEY İSOLATE) proteini ile üretilmiştir.Enzimler; vücutta katalizör görevi üstlenirler. Sindirim gibi metabolik işlemlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar. Örneğin tükettiğiniz protein y..
1.980,00TL
Vergiler Hariç:1.980,00TL
Model: protein1
BİG JOY BİG WHEY CLASSİC 990 GRBİGWHEY CLASSİC %75,3(WHEY CONCENTRATE|WHEY İSOLATE) proteini ile üretilmiştir.Enzimler; vücutta katalizör görevi üstlenirler. Sindirim gibi metabolik işlemlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar. Örneğin tükettiğiniz protein ya..
950,00TL
Vergiler Hariç:950,00TL
Model: protein2
BİG JOY BİG WHEY GO 1056 GR - 32 PAKETBİGWHEY CLASSİC %75,3(WHEY CONCENTRATE|WHEY İSOLATE) proteini ile üretilmiştir.Enzimler; vücutta katalizör görevi üstlenirler. Sindirim gibi metabolik işlemlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar. Örneğin tükettiğiniz pro..
1.100,00TL
Vergiler Hariç:1.100,00TL
Model: temo1
BİG JOY BİG WHEY GO 2244 GR - 68 PAKETBİGWHEY CLASSİC %75,3(WHEY CONCENTRATE|WHEY İSOLATE) proteini ile üretilmiştir.Enzimler; vücutta katalizör görevi üstlenirler. Sindirim gibi metabolik işlemlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde gerçekleşmesini sağlarlar. Örneğin tükettiğiniz pro..
2.100,00TL
Vergiler Hariç:2.100,00TL
Model: gympazar5
HARDLİNE HİPRO ISOWHEY 908 GR%91,6(İSOLATE WHEY) içermektedir. HİPRO ISOWHEY dünyaca ünlü Agropur firmasının patentli olarak üretmiş olduğu %100 İSOLATE whey proteininin Hardline markası tarafından piyasaya sunulmuş halidir. HİPRO içeriği ile diğer tüm wh..
1.869,00TL
Vergiler Hariç:1.869,00TL
Marka: Hardline Model: PRG-0029
Hardline Whey 3 Matrix 2300 Gr KullanımıBaşlangıç Seviyesi1 servisi (1 ölçek; 75 cc = 30 gr) 150 mL su veya az yağlı sütle karıştırarak antrenmandan hemen sonra alınız.Orta Seviye1 servisi (1 ölçek; 75 cc = 30 gr) 150 mL su veya az yağlı sütle karıştırarak sabah kalktıktan hemen sonra ve antrenmanda..
1.999,00TL
Vergiler Hariç:1.999,00TL
Model: WHEY1
HARDLİNE WHEY 3 MATRİX 2340 GR - 78 PAKET%80(CONCENTRATE WHEY,İSOLATE WHEY,HYDROLİYZED WHEY) içermektedir. Düşük ısıda mikro filtre edilmiş, yüksek standartlı whey protein konsantresi, whey protein izolatı ve peptid formdaki whey protein hidrolizatı ile formüle edilmiş özel üründür. İlave şeker..
2.359,00TL
Vergiler Hariç:2.359,00TL
HARDLİNE WHEY 3 MATRİX 4000 GR
Yeni Çok Satan
Model: whey2
HARDLİNE WHEY 3 MATRİX 4000 GR%80(CONCENTRATE WHEY,İSOLATE WHEY,HYDROLİYZED WHEY) içermektedir. Düşük ısıda mikro filtre edilmiş, yüksek standartlı whey protein konsantresi, whey protein izolatı ve peptid formdaki whey protein hidrolizatı ile formüle edilmiş özel üründür. İlave şeker, karbonhid..
3.399,00TL
Vergiler Hariç:3.399,00TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 18 (2 Sayfa)
 1. Whey Protein Çeşitleri

  Süt, %80’i kazein ve %20’si peynir altı suyu olmak üzere iki farklı protein kaynağına sahiptir. Peynir altı suyu, kazeine kıyasla vücut tarafından daha hızlı sindirilen, böylece daha hızlı etki gösteren bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda içeriği dallı zincirli amino asitler (BCAA) ve sistein gibi bileşenler bakımından da zengindir. Bu nedenlerle kas gelişiminde önemli rol oynayan protein için en iyi besin kaynaklarından biri olan peynir altı suyu, bazı işlemlerden geçirilerek daha pratik bir tüketim için whey protein tozu haline getirilir.

  Whey protein tozu çeşitleri, %100 whey protein içeren ya da bazı bileşenlerle zenginleştirilmiş formüllere sahip seçeneklerden oluşur. Genellikle patentli ham maddelerin kullanıldığı ve zengin amino asit profiliyle öne çıkan %100 whey protein ürünleri, saf protein kaynağı arayanlar için idealdir. Kreatin, glutamin ve çeşitli vitaminler eklenerek oluşturulan kompleks ürünler ise protein desteği ile birlikte antrenman sonrası iyileşmeye de katkı sağlamak amacıyla tercih edilebilir.

  Whey protein tozu, protein tozu takviyesini daha profesyonel seviyede almak isteyenler için izole ve konsantre olmak üzere iki farklı alt kategoride sunulur. İzole form %90 oranında protein içeriğine karşılık daha az yağ ve laktoz içerirken, konsantre form %70 – 80 protein değeri ile izoleye kıyasla biraz daha fazla yağ ve laktoz içeriğine sahiptir. Bunların yanı sıra bir de izole proteinin ek olarak filtrelenmesiyle elde edilen hidrolize form vardır. Bu form ise proteinin vücut tarafından daha hızlı sindirilmesi için özel olarak formüle edilmiştir.

  Whey protein tozu, sade haliyle tüketilmesi zor bir sporcu besini olduğundan dolayı çeşitli aromalarla tatlandırılır. Aralarında çikolata, muz, çilek, kurabiye gibi popüler tatların bulunduğu seçeneklere sahip ürünler; su veya sütle karıştırılarak tüketildiğinde hem kolay hem de oldukça keyifli bir kullanım sunar. 

  En İyi Whey Protein Tozu Markaları

  Dünyaca ünlü protein tozu üreticilerini kullanıcılarla buluşturan Proteinistegelsin.com, yılların verdiği tecrübeyle üstün kaliteli ürünler üreten yerli ve yabancı isimleri bir arada sunar. Markaların birçoğu klinik çalışmalardan geçirilmiş ham maddeler kullanarak ürettiği ürünlerle, antrenmanlarda hedeflenen en yüksek faydayı sağlamak için hazırlanmış özel formülleri kullanıcılara ulaştırır. Proteinistegelsin.com da online mağazasında, başlangıç seviyesinden profesyonel düzeye kadar herkesin kendisi için en iyi protein tozunu keşfetmesine imkân verir.

  Farklı protein kaynaklarıyla en iyi performansı sağlamayı amaçlayan markalar arasında; Weider, Scitec, Optimum, Olimp ve Multipower ve benzeri protein tozu üretiminde kalitesini ve tecrübesini kanıtlamış isimler yer alıyor. Bunların yanı sıra Nutrend ve Reflex Nutrition gibi yenilikçi formüllerle üretilmiş ürünleri sayesinde sporcuların favorisi olan protein tozu markalarını keşfetmek de mümkün. Global şirketlere alternatif olarak yerli üretim yapan isimlerin de piyasanın nabzını tuttuğu markalar arasında Proteinistegelsin, Kingsize Nutrition, Hardline, Big Joy gibi üreticiler de var. Ham maddeleri Avrupa’dan temin edilip Türkiye’de üretilen en iyi protein tozu çeşitlerine imza atan bu markalar, kaliteden ödün vermeden yerli üretim yapan oldukça güvenilir isimler… Büyük kısmı hayvansal gıdalardan elde edilen protein tozu ham maddelerine kıyasla vegan ve vejetaryenler için bitkisel içerikli ürünler üreten markalar da mevcut. Başta Naturiga ve Wefood olmak üzere birçok marka bitkisel protein kaynakları kullanarak ürettiği ürünlerle vegan ve vejetaryenler için güvenle protein tüketebilmenin anahtarını sunar.

  Whey Protein Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Whey protein satın alırken yalnızca protein değil BCAA profiliyle birlikte yağ, karbonhidrat, tuz ve benzeri besin değerlerine de dikkat edilmelidir. Örneğin definasyon dönemindeki bir sporcu, karbonhidrat ve yağ değeri düşük; protein değeri yüksek olan izole protein tozu seçeneklerini tercih ederse çok daha verimli bir takviye almış olur. Aynı zamanda yüksek BCAA içeriği ve bazı vitaminlerle desteklenmiş formüller de hızlı ve etkili kas kütlesi kazanmada etkili faktörler olarak, ürün içeriğini incelerken mutlaka göz atılması gereken detaylardan biridir. Tüm bu özellikler, sporcunun gerçek ve ideal ihtiyacını belirlemesini, kendisi için doğru whey proteini keşfetmesini sağlar.

  Tercih edilecek whey protein için porsiyon başına düşen protein miktarı, bakılması gereken başlıca özelliklerden bir diğeridir. Örneğin yüksek saflıkta ve yüksek miktarda protein içeren whey ürünleri, spor performansını üst seviyeye çıkarmak isteyenler profesyonel sporcular için daha doğru bir tercih olacaktır. Bazı ürünler %70 ve daha fazla oranda protein sağlarken bazı ürünler daha düşük protein içerebilir. Hatta bu özellikler üründe kullanılan aromaya göre bile değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle satın alınacak whey protein çeşitlerinin birbirleriyle içerik, fiyat, servis miktarı ve bunlara göre sağladığı performans mutlaka karşılaştırılmalı; en iyi protein tozu tespit edilmelidir.

  Whey Protein Tozu Fiyatları

  Whey protein tozu fiyatları; içerikleri ve içeriğinde kullanılan ham madde kaliteleri, servis sayıları, markaları ve daha pek çok kritere bağlı olarak değişkenlik gösterir. İhtiyaçlarını karşılayacağını düşündüğün en iyi whey protein tozu ürününe ulaşabilmek için Proteinistegelsin.com güvencesiyle sunulan tüm markaların ürünlerini inceleyebilir, bütçene en uygun takviyeyi keşfedebilirsin. Aralarında 5000 gramlık ürünlerin yanı sıra tek kullanımlık protein tozu seçeneklerini de bulabileceğin ürünlere; Multipower, Scitec, Weider, Olimp gibi dünyaca ünlü markaların güvencesiyle sahip olabilirsin.

  *26.01.2017 tarihli ve 29960 sayılı mükerrer Resmî Gazete'de yayımlanan Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği

   

  Sıkça Sorulan Sorular

  Whey Protein Nedir?

  Whey protein, peynir üretimi sırasında ayrılan sütün yüksek protein değerine sahip sıvı kısmından elde edilir. Bu sıvı daha sonra birtakım işlemlerden geçirilerek toz haline getirilir ve whey protein tozu üretilir. Daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein Nedir?

  Whey Protein Ne İşe Yarar?

  Whey protein tozu, antrenman sonrasında sporcuların daha fazla kas gelişimi için ihtiyaç duyduğu protein desteğini sağlayarak toparlanmaya ve kütle artışına yardımcı olur. Daha detaylı bilgi için Whey Protein Yararları başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz. 

  Whey Protein Nasıl Kullanılır?

  Whey protein tozu, en yüksek verimi alabilmek için antrenmandan önce ve antrenmandan sonra olmak üzere iki farklı şekilde kullanılabilir. Protein tozu kullanım zamanları hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın: Whey Protein Nasıl Kullanılır?

  Whey Protein Tozu Kullanımında Yaş Sınırı Var mı?

  Whey proteini tüketiminde araştırmalarla belirlenmiş herhangi bir yaş sınırı yoktur. Ortalama 16 – 18 yaş aralığındaki gençler; antrenman yoğunluğu ile birlikte artan protein ihtiyacını peynir altı suyu (whey) protein tozu ile desteklemeyi tercih edebilirler.

  Whey Protein Kilo Aldırır mı?

  Whey protein tüketimi, antrenman sıklığı ve yoğunluğuna göre günlük tavsiye edilen miktarları aşmadıkça güvenlidir. Ancak vücuda alınan ve harcanmayan fazla protein, vücutta deposu bulunmadığı için doğrudan yağ olarak depolanır. Bu da zamanla yağ kütlesinin artışına sebep olabilir. Bu nedenle protein tozu tüketiminde günlük miktarı aşmamak ya da alınan proteini vücutta yakmak önemlidir.

  Whey Proteinin Diğer Protein Tozlarından Farkı Nedir?

  Whey protein tozu; vücudun kolayca sindirebileceği, yüksek protein değerine sahip bir sporcu gıdasıdır. Diğer protein tozlarından en büyük farkı, ham madde kaynağıdır. Örneğin kazein protein tozu süt kaynaklı iken bitkisel protein tozları soya, bezelye gibi protein kaynaklarıyla hazırlanır. Daha detaylı bilgi için tıklayın: “Whey, Kazein, Soya Proteinleri Arasındaki Farklar”

  Whey Protein Tozu Zararlı mı?

  Protein tozu ürünlerinin antrenman sıklığına ve yoğunluğuna göre değişen günlük ortalama tüketim miktarı aşılmadığı sürece, birçok yetişkin için güvenlidir. Bazı sindirim problemleri yaşayanlar ya da glüten gibi gıdalara karşı hassas olanlar, proteinin fazla tüketiminden etkilenebilir. Bu nedenle gıda hassasiyeti olanların protein tozlarını daha dikkatli kullanması önemlidir. Detaylı bilgi için “Whey Protein Tozu Zararlı mı?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

  Whey Protein Hangi Boyutlarda Satılır?

  Whey protein tozları, tek kullanımlık paketler halinde üretildiği gibi yüksek servisli seçeneklere de sahiptir. 30 ile 5000 gram aralığında değişen farklı gramajlarla üretilen protein tozu ürünleri, özel plastik kutuların yanı sıra poşetlerde de tüketime sunulur. Her iki formu da keşfedebilmek için tıklayın: whey protein tozları.

  Whey Protein Nereden Satın Alınır?

  Whey protein tozu ürünleri, fiziksel ve online mağazalar olmak üzere iki kanaldan satın alınabilir. Ürünlerin etiketlerinden kullanım önerilerine kadar birçok bilginin yer aldığı online mağazalar, kullanıcı yorumlarını ve ürünlerin olumlu/olumsuz yönlerini görmek adına oldukça faydalıdır. Öte yandan fiziksel mağazalarda ürün ve içerikleri konusunda hem bilgi hem de deneyim sahibi olan satış temsilcileriyle görüşüp detaylı bilgi almak mümkündür. Sen de dünyanın en güvenilir markalarına ait whey protein tozu ürünlerinin yer aldığı Proteinistegelsin web sitesi ve Proteinistegelsin mağazalarını ziyaret ederek kendin için en uygun seçeneği keşfedebilirsin.

   

  Kaynaklar: 

  1.     Influence of the protein digestion rate on protein turnover in young and elderly subjects. The Journal of Nutrition, 2002

  2.     Protein – Which is Best? – Journal of Sports & Medicine, 2004 

  3.     Effect of protein/essential amino acids and resistance training on skeletal muscle hypertrophy: A case for whey protein. Nutrition & Metabolism, 2010

  4.     Advances in modifying and understanding whey protein functionality. Trends in Food Science & Technology, 2002

  5.     Whey Protein Production and Utilization, Agricultural Research Service, 2008